2 грудня 2021 року на базі факультету лінгвістики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулась Х Міжнародна студентська науково-практична конференція «Наука в Україні та закордоном: вчора, сьогодні, завтра» (Ukrainian and Foreign Science: Yesterday, Today, Tomorrow)

Основна мета проведення конференції – залучення студентів до наукової діяльності, обмін знаннями та досвідом, визначення інноваційних тенденцій та перспектив розвитку у науці та техніці.

У конференції взяли участь 363 студенти з Національного Технічного Університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Univerzitet u Beogradu, Serbia; Academia de Studii Economice a Moldovei, Moldova; University of Rzeszow, Poland

Конференція була відкрита вступним словом доктора педагогічних наук,  професора  Ірини Сімкової.

Пленарне засідання було розпочато з доповідей запрошених гостей Ольги Павленко (President of International Association of Teachers of English as a Foreign Language, IATEFL Ukraine) та Лілії Морської (Doctor of Sciences (Education), Full Professor, Institute of Pedagogy, University of Rzeszow, Poland). Також, доповіді з актуальних питань науково-технічного розвитку представили студенти факультету інформатики та обчислювальної техніки (Дмитро Гущін, Implementation of sustainable АІ systems; Дмитро Стеблина, Perspectives and use cases of blockchain technology), факультету менеджменту та маркетингу (Софія Прокопчук,  The problem of unemployment in Ukraine: causes and solutions; Марія-Магдалена Шелест, The connection between economics and psychology. Marketing); радіотехнічного факультету (Анатолій Тверодвський, Household chemistry and its impact on the environment), факультету біотехнічної інженерії (Олена Осипенко, Snake venom – death or life?) та видавничо-поліграфічного інституту (Артем Гірман, Implementations and future prospects of the xerography printing technology strange programming languages).

Робота конференції проходила у формі засідання 3 наукових секцій за  напрямами: технічні науки (Engineering sciences), природничі науки (Natural Sciences), та суспільні науки (SocialSciences).

Тематика конференції охопила широкий спектр питань:

• фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу;
  • бачення майбутнього науки, технологій, економіки і суспільства, з метою ідентифікації зон стратегічних досліджень і нових технологій;
  • пріоритетні напрями розвитку науки і техніки;
  • інформаційні та комунікаційні технології;
  • енергетика та енергоефективність;
  • раціональне природокористування;
  • новітні технології;
  • аналіз стану і перспективи розвитку науково-технічного потенціалу.

На конференції було заслухано 55 тематичних доповідей.

Секційні засідання пройшли на високому організаційному, науково-теоретичному рівні в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням студентської молоді.

Збірник тез – Частина 1

Збірник тез – Частина 2